Αρχική > ΣΔΥ > Αγώνες > Πανελλήνιο Βετεράνων, Σκιάθος, Λεπτοκαρυά, Γιάννινα (11-12 Ιουνίου 2016)

Πανελλήνιο Βετεράνων, Σκιάθος, Λεπτοκαρυά, Γιάννινα (11-12 Ιουνίου 2016)

Και το Σαββατοκύριακο που πέρασε ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Βόλου όπως και ο Σύλλογος Ελλήνων Βετεράνων Αθλητών Στίβου Μαγνησίας είχαν πολυπληθή παρουσία σε αγώνες ανά την Ελλάδα. Οργανώθηκαν μάλιστα δύο μαζικές αποστολές, στη Σκιάθο και τα Τρίκαλα. Πιο συγκεκριμένα:

Με πολλές επιτυχίες και μετάλλια επέστρεψε από τα Τρίκαλα ο ΣΕΒΑΣ Μαγνησίας που μετείχε το Σαββατοκύριακο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Βετεράνων Αθλητών Στίβου 2016. Οι περισσότεροι από τους συμμετέχοντες είναι και μέλη του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου. Δύο χρυσά κατέκτησε η Δήμητρα Καραμανώλη, ένα η Εύη Μυλωνά (συν ένα ασημένιο), από ένα χρυσό οι Θωμάς Κεχαγιάς, Ανθή Μπαρμπουνάκη, Μαρίνα Νικολαΐδου.

Ασημένια μετάλλια κατέκτησαν οι Ευαγγελία Παπαχρήστου, Κώστας Κυριαζής, Άννα Κλειδωνάρη, Γιώργος Κοζάκης, Ζήσης Τσουρέλης, Λευτέρης Πασιάς, Νίκος Βανικιώτης, Σταύρος Βασιλειάδης. Χάλκινο κατέκτησε ο Κώστας Παπαργύρης.

trikala

Μεγάλη παρουσία είχε ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Βόλου το Σαββατοκύριακο στη Σκιάθο, στον Ορεινό Ημιμαραθώνιο Στα Μονοπάτια του Παπαδιαμάντη 2016. Οι διακρίσεις δεν έλειψαν ούτε σε αυτό τον αγώνα καθώς ο Κώστας Παλάντζας ήταν ο νικητής του urban αγώνα 9 χιλιομέτρων, ενώ ο Γιώργος Καλαντζής τερμάτισε τρίτος στα 21,5 χιλιόμετρα. Ο ΣΔΥ Βόλου ευχαριστεί και συγχαίρει τη διοργάνωση του αγώνα και τους εθελοντές, για τις παροχές στους αθλητές. Αναλυτικά οι 17 συμμετοχές των αθλητών και φίλων του ΣΔΥΒ:

29 , 26 , 26 Ανδρών Male 115 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΓΙΩΤΑΣ 1976 ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 1:03:58.543
30 , 4 , 4 Γυναικών Female 122 ΑΣΠΑΣΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ ΜΑΝΤΑΛΙΑΝΟΥ 1975 ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 1:04:23.537

Και εδώ ένα ακόμη άλμπουμ από το διήμερο.

skiathos

—-

Σημαντική διάκριση για τον Κώστα Μαγαλιό. Ο αθλητής του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου τερμάτισε τρίτος στον 2ο Αγώνα Δρόμου το Πέρασμα του Αποστόλου Παύλου, στον Πλαταμώνα το Σάββατο το απόγευμα.
Στον αγώνα μετείχαν επίσης οι Γιάννης Νάπας, Χρήστος Ρουγκάτσης.
3 ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΓΑΛΙΟΣ Σ.Δ.Υ. ΒΟΛΟΥ 40.23
11 ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΑΠΑΣ Σ.Δ.Υ. ΒΟΛΟΥ 42.44
51 ΧΡΗΣΤΟΣ ΡΟΥΓΚΑΤΣΗΣ Σ.Δ.Υ.Βόλου 48.03

leptokarya

—-

Την 8η θέση, συνοδευόμενη από νέο ατομικό ρεκόρ (1.23.39), κατέλαβε ο Αλέξης Παπαλεξίου το Σάββατο στον Νυχτερινό Παραλίμνιο Ημιμαραθώνιο Ιωαννίνων
8 , 8 , 5 M Male 233 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΛΕΞΙΟΥ 1977 ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 0:00:02.623 (00:00:00) 0:15:15.456 (00:15:12) 0:38:39.876 (00:38:37) 1:23:41.986 (01:23:39)

ioannina

—-

Αυτή τη Κυριακή 19 Ιουνίου, ο ΣΔΥ Βόλου θα έχει παρουσία στη Ζαγορά, στο Ζαγόραθλο. Το πρωί θα γίνουν αγώνες παιδιών, ενώ στις 12.00 το μεσημέρι θα διεξαχθεί αγώνας 4 χιλιομέτρων, για μικρούς και μεγάλους.