Αρχική > ΣΔΥ > Αγώνες > Ιπποκράτειος, Λευκάδα, Σέιχ Σου, Ανοπαία Ατραπός, Run Greece Ιωάννινα (7-8/05-2016)

Ιπποκράτειος Δρόμος, Ημιμαραθώνιος Λευκάδας, Δρόμος Σέιχ Σου, Ανοπαία Ατραπός, Run Greece Ιωάννινα (7-8/05-2016)
Με 34 μέλη και φίλους του έτρεξε ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Βόλου στον 7ο Ιπποκράτειο Αγώνα Δρόμου 10 χιλιομέτρων στη Λάρισα, αγώνα όπου δίνει μαζικά το παρόν σε κάθε διοργάνωση. Μεγάλη διάκριση για τον Δημήτρη Φράγκο που κατέλαβε τη 3η θέση της γενικής κατάταξης. 1η στη κατηγορία της τερμάτισε η Ευαγγελία Παπαχρήστου, 1ος ο Σταύρος Βασιλειάδης, 2ος ο Αργύρης Βουρλογιάννης. Για 1η φορά έτρεξαν στην απόσταση των 10 χιλιομέτρων η Άννα Κλειδωνάρη και η Εμμανουέλα Μανούσου. Ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Βόλου ευχαριστεί και συγχαίρει τη διοργάνωση και τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας, για τον άριστο αγώνα που προσέφεραν στους αγωνιζόμενους.
127 126 52 1010 ΧΡΗΣΤΟΣ ΡΟΥΓΚΑΤΣΗΣ Α ΣΔΥ Βολου 00:48:11 00:48:07
154 151 37 348 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ Α ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΒΟΛΟΥ 00:49:25 00:49:20
175 170 4 987 ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α ΣΔΥ Βολου 00:49:54 00:48:51
176 171 5 1054 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΧΑΛΚΙΑΣ Α ΣΔΥ Βολου 00:49:54 00:49:23
222 211 86 80 ΚΩΣΤΑΣ ΒΕΡΓΑΣ Α ΕΟΣ Αλμυρου 00:51:27 00:49:53
228 217 56 709 ΘΑΝΟΣ ΤΖΑΦΛΕΡΗΣ Α GYM WAY 00:51:38 00:51:29
231 220 57 760 ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΡΟΣΙΝΟΣ Α 00:51:45 00:51:40
233 222 7 997 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ Α ΣΔΥ Βολου 00:51:49 00:50:23
279 263 23 322 ΣΥΜΕΩΝ ΚΟΣΜΙΔΗΣ Α ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΨΗ-VIVA TEAM 00:53:48 00:53:20
657 568 225 902 ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ Α ΣΔΥ Βολου 01:06:21 01:05:08
708 108 27 414 ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΜΑΝΟΥΣΟΥ Γ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΒΟΛΟΥ 01:11:00 01:10:25
757 624 53 949 ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Α ΣΔΥ Βολου 01:20:46 01:19:34
 —
 —
ippokrateios2 ippokrateios3 ippokrateios1
————
Τη 14η θέση, και 2η στη κατηγορία του (1ος επειδή οι 3 πρώτοι γενικής εξαιρούνται από τις κατηγορίες) με χρόνο 1.25.08, κατέλαβε ο Αλέξης Παπαλεξίου στον 6ο Πράσινο Ημιμαραθώνιο Δρόμο Λευκάδας που έγινε το Σάββατο
14 13 2 1159 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΛΕΞΙΟΥ Α 01:25:10 01:25:08
 —-
leykada2016
 ——
Τη 1η θέση στη κατηγορία άνω των 60 ετών, και την 63η ανάμεσα σε 1026 αθλητές στα 5 χιλιόμετρα, κατέλαβε ο Στράτος Συμεωνίδης στο Run Greece Ιωαννίνων που έγινε το πρωί. Ο Στράτος Συμεωνίδης είναι ο μόνος αθλητής από όλη την Ελλάδα που έχει τρέξει και στις 6 πόλεις που γίνεται το Run Greece, και για αυτό το λόγο μάλιστα στο Ηράκλειο ήταν προσκεκλημένος του ΣΕΓΑΣ.
63 58 1 50034 EFSTRATIOS SYMEONIDES Α ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ 00:23:20 00:23:19
Φωτογραφία από τον σημερινό αγώνα.
rungeeceioannina2016
Σε 5 μέτωπα είχε παρουσία ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Βόλου το Σαββατοκύριακο. Η Χριστίνα Χατζηγιαννίδου έτρεξε τη Κυριακή τον πρώτο της αγώνα βουνού, στο Σέιχ Σου στη Θεσσαλονίκη:
268 , 27 , 81 30-39 Female 346 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΙΔΟΥ 1980 ΣΔΥΒ 1:48:53.594
seihsou2016
—-
Και 5ος αγώνας σήμερα με συμμετοχή αθλητών του ΣΔΥ Βόλου! Στον αγώνα βουνού Ανοπαία Ατραπός στο Όρος Καλίδρομο στη Φθιώτιδα, στο Μονοπάτι του Εφιάλτη και με τερματισμό τις Θερμοπύλες (16χλμ), αγωνίστηκαν 4 αθλητές του συλλόγου:
13 1:28:39 227 ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1964 ΣΔΥΒ ΒΟΛΟΣ 19063 19063
58 1:42:23 108 ΜΠΑΤΖΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1974 ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ 20059
66 1:42:58 45 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΑΝΑΣΗΣ 1967 ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ ΒΟΛΟΣ 7021 7021
99 1:49:41 102 ΚΡΑΒΑΡΗΣ ΣΑΚΗΣ 1965 ΣΔΥ ΒΟΛΟΥ ΒΟΛΟΣ 10750 10750