Αρχική > ΣΔΥ > Αγώνες > Χάνια, Κρυόβρυση, Στείρι, Μενδενίτσα, ν.Χάλκη, Κρίκελο, Ρεντίνα, Αθαμάνιος, Μουρίκιος, Κορινός, Αγρός Κύπρου (Αύγουστος 2016)

Το απόγευμα του Σαββάτου 13 Αυγούστου έγινε στα Χάνια Πηλίου ο 3ος Καραμάνειος Ορεινός Αγώνας Δρόμου, και ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Βόλου μετείχε με δεκάδες αθλητές του. Μάλιστα η Τόνια Τσιρογιάννη ήταν η νικήτρια στις γυναίκες στον αγώνα των 16 χιλιομέτρων, ενώ 2ος στους άνδρες ήταν ο Ζήσης Τσουρέλης και τρίτος ο Γιώργος Καλαντζής. Στον παράλληλο αγώνα των 3,5 χιλιομέτρων τρίτη τερμάτισε η Χριστίνα Χατζηγιαννίδου.

karamaneios karamaneios1

Στην 8η Αθαμάνιο Διαδρομή – Δρόμοι του Βασιλιά Αθάμα, με αφετηρία το Αθαμάνιο και τερματισμό στο Τετράκωμο Τζουμέρκων Άρτας 12.200 μέτρων, έτρεξαν το Σάββατο 13 Αυγούστου ο Λεωνίδας Παπαχρήστος και η Ευαγγελία Παπαχρήστου, η οποία μάλιστα ήταν πρώτη στη κατηγορία της.
73 602 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 01:13:55
6 504 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 01:16:12

Τα αποτελέσματα και βίντεο: 8η Αθαμάνιος Διαδρομή

athamanios

Η αθλήτρια του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου Βάσω Τασιώνη έτρεξε τη Κυριακή 14 Αυγούστου το πρωί στον 1ο Ορεινό Αγώνα Κρυόβρυσης Ολύμπου, με εκκίνηση στην Ελασσόνα, απόστασης 20 χιλιομέτρων.

138 310 ΤΑΣΙΩΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2:32:22

kryovrysi

Σε τρεις αγώνες έτρεξε ο αθλητής του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου Λίνος Βίγκλας τη Κυριακή 7, το Σάββατο 13 και τη Κυριακή 21 Αυγούστου. Αρχικά αγωνίστηκε στον 2ο Αγώνα Δρόμου Όσιος Λουκάς στο Στείρι Βοιωτίας απόστασης 10,5 χιλιομέτρων, στη συνέχεια στον 10ο Αγώνα Δρόμου Διάσχιση του Καλλίδρομου στη Μενδενίτσα Φθιώτιδας, 13.700 μέτρων. Στις 21 Αυγούστου έτρεξε στον 1ο Αγώνα Ηρώων των Αιθέρων (12 χιλιόμετρα) στη διαδρομή Ρεντίνα – Πλατεία της Λουτροπηγής Νομού Καρδίτσας.
38 ΒΙΓΚΛΑΣ ΛΙΝΟΣ 33 1.07
72 ΒΙΓΚΛΑΣ ΛΙΝΟΣ 1,22,35
21 ΒΙΓΚΛΑΣ ΛΙΝΟΣ 1:08:00

vigklas

Συμμετοχή σε αγώνα κολύμβησης για αθλητή του ΣΔΥ Βόλου. Τον κολυμβητικό διάπλου νήσου Χάλκης ολοκλήρωσε το πρωί της Κυριακής 7 Αυγούστου ο Αλέξης Παπαλεξίου.

halki

Στον 5ο Ευρυτάνειο Δρόμο, αγώνα 19,5 χιλιομέτρων που το μεγαλύτερο μέρος του γίνεται σε δάσος στο Κρίκελο Ευρυτανίας, έτρεξε το απόγευμα του Σαββάτου 6 Αυγούστου ο αθλητής του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου Γιώργος Καλαντζής. Κατέλαβε τη 1η θέση στη κατηγορία του, και 7η στη γενική κατάταξη.
7. 3932 ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1:25:46,62 m 7 ΣΔΥΒ 1 M50 4:23

krikelo

Η αθλήτρια μέλος του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου Ελένη Πρατσή αγωνίστηκε τη Κυριακή 21 Αυγούστου το πρωί στον Αγώνα Δρόμου 5.500 μέτρων εις μνήμη Νεαρχου Κληρίδη στον Αγρό Κύπρου, και κατέλαβε τη 2η θέση στη κατάταξη των γυναικών.

15 ΕΛΕΝΗ ΠΡΑΤΣΗ 1994 ΜΕΙΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Σ.Δ.Υ ΒΟΛΟΥ 26 25,57

collage

Η αθλήτρια του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου Βάσω Τασιώνη έτρεξε τη Κυριακή 21 Αυγούστου στο Εμπόριο Κοζάνης, στον 9ο Ορειβατικό Μουρίκιο Δρόμο 25.600 μέτρων, και τερμάτισε 2η στη κατηγορία της:
85 4 25Γ2 ΤΑΣΙΩΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 3.35.06.

Την 3η θέση στη γενική κατάταξη κατέλαβε ο αθλητής του ΣΔΥ Βόλου Αμβρόσιος Δημητριάδης στον παράλληλο αγώνα των 10.000 μέτρων του 9ου Ορειβατικού Μουρίκιου Δρόμου.
3 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΑΜΒΡΟΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 49’50

mourikios

mourikios2

Στον αγώνα 10 χιλιομέτρων «Τρέχω στον Κορινό» στη Πιερία, έτρεξαν το Σάββατο 27 Αυγούστου το απόγευμα οι αθλητές του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου Κώστας Μαγαλιός και Γιάννης Νάπας. Τερμάτισαν μαζί στην 8η θέση.